יהודית קצין

קוראים לי יהודית קצין. אני גרה ברעננה. גדלתי במשפחה מסורתית ובקהילות ליברליות (קונסרבטיבית ורפורמית) במדינת אילינוי, בארה"ב. אני הצעירה בין ארבע אחיות, ותמיד היה ברור לכולנו שבנות יכולות הכול. כשהייתי בת 12 אבי הוזמן לשנת שבתון באוניברסיטה העברית. באותה שנה למדתי בכיתה ח' בבית ספר ממלכתי בירושלים וחוויתי הרבה דברים חדשים – לראשונה בחיי פגשתי יהודים אורתודוקסיים, וגם למדתי עברית ברמה טובה. כשחזרנו לקהילה הרפורמית באילינוי,הפכתי, ביחד עם אחותי, ל"מומחית עברית ויהדות" בקבוצת הנוער שלנו. לא חגגתי בת מצווה, אבל התחלתי לקרוא בתורה (ללא טעמים) בתפילת הילדים בראש השנה ובהמשך גם בתפילות בהנחיית קבוצת הנוער.

באוניברסיטת אילינוי הייתי פעילה ב"בית הלל" שבקמפוס וכן הייתי שותפה להקמה של "מניין מסורתי שוויוני" – שם למדתי את טעמי הקריאה בתורה ולקחתי חלק בקריאה כל שבת. את טעמי ההפטרה למדתי מאוחר יותר, לכבוד שבת ה"חתן-כלה" שלי.

משנת 1981 בן-זוגי ואני ברעננה, פעילים בקהילות רפורמיות – דרכי נועם ברמת השרון ובהמשך קהילת רענן ברעננה. משנת 1982 אני מלמדת ילדים וילדות לקראת בר/בת מצווה, וגם קוראת בתורה כמעט בכל שבת בבית הכנסת.